De regering van Guainía heeft zich het ambitieuze doel gesteld om pionier te worden op vlak van sociale en participatieve integratie. Dit door het beste onderwijs te bieden, duurzame productie en ontwikkeling te realiseren tegen 2030. Zo wil ze sociaal onevenwicht verminderen, zich aanpassen aan de gevolgen van de wereldwijde klimaatverandering en bouwen op stabiele vrede in de regio. In dit kader biedt de regering van Guainía een zeer boeiend vrijwilligersprogramma voor jongeren. Aangezien Guainía in een afgelegen regio van Colombia gelegen is, is de kwaliteit van taalstudies zeer laag.
Om deze problemen aan te pakken, is de overheid op zoek naar vrijwilligers die de taalvaardigheid helpen te verbeteren van kinderen tussen de 12 en 18 jaar oud en plaatselijke functionarissen. Daarom moet je kennis van het Engels goed zijn. Bij voorkeur ken je nog andere talen, zoals Frans, Duits, Mandarijn of Portugees. Andere belangrijke vaardigheden zijn empathisch vermogen, zelfstandigheid en goed kunnen omgaan met kinderen en tieners op school.
Je werkt ongeveer 25 uur per week, van maandag tot zaterdag. Je moet je minstens 6 à 8 maanden tot een jaar kunnen engageren.
Maaltijden en accommodatie worden voorzien door de overheid. Je verblijft in een gezin of zelfstandig in een huis. Maandelijks krijgen vrijwilligers een financiële bijdrage van 500.000 COP, ongeveer 160 euro.
Het departement van Guainía is gelegen in het oosten van Colombia, grenzend aan Venezuela en Brazilië. Het maakt deel uit van het Colombiaanse Amazonegebied en staat bekend om zijn uitgestrekte wouden en vele rivieren die een sterke invloed hebben op het leven van de plaatselijke bevolking. Het departement telt ongeveer 41.000 inwoners, waarvan 90% in armoede leeft. 80% van de bevolking is inheems en leeft in kleine landelijke gemeenschappen langs de stromen en rivieren. De hoofdstad is Inírida aan de gelijknamige rivier en heeft een bevolking van ongeveer 12.000 inwoners.